W grudniu zakończyliśmy zbiórkę na terapię w komorze hiperbarycznej. Amelka korzysta teraz z darmowych godzin w komorze – które ufundował właściciel firmy Salus Tlen – Pan Mariusz Mroczkowski. Kontynuujemy zbiórkę pieniążków, które przeznaczymy na rehabilitację oraz turnusy rehabilitacyjne dla Amelki.

Amelka –  Po urodzeniu stwierdzono, że jest dzieckiem wiotkim – niedowład wiotki czterokończynowy (konsekwencja mózgowego porażenia dziecięcego). Amelka jest pod stałą obserwacją wielospecjalistyczną. Z powodu opóźnienia w rozwoju psychoruchowym wymaga ciągłej rehabilitacji. Nieustannie ćwiczy, by w końcu zacząć chodzić. We wrześniu 2016r. z uzbieranych środków wyjechała na turnus rehabilitacyjny. Było bardzo ciężko ale widać ogromne postępy.

Kolejnym etapem leczenia to terapia w komorze hiperbarycznej. To leczenie poprzez ożywienie nieaktywnych komórek i „zmuszenie” ich do pracy. Terapia ta dostarcza tlenu do wszystkich komórek u których z powodu niedotlenienia doszło do obumarcia. Tlen podawany pod stężeniem ożywia je w znaczny sposób pobudzając do działania.

Nasza wojowniczka wykazuje ogromne postępy rozwojowe. To wszystko dzięki rehabilitacji, wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne.

.

wpłat można dokonywać na subkonto

Bank Spółdzielczy w Środzie Wlkp

63 90850002 0000 0003 7211 0004

z dopiskiem „POMOC DLA AMELKI”

wpłat można dokonywać na subkonto

Bank Spółdzielczy w Środzie Wlkp

63 90850002 0000 0003 7211 0004

z dopiskiem „POMOC DLA AMELKI”

 • Niezbędna kwota:
  6.000,00 PLN
 • Miejsce:
  Środa Wlkp, wielkopolskie
 • Cel zbiórki:
  rehabilitacja, turnus rehabilitacyjny
 • Diagnoza:
  Niedowład wiotki czterokończynowy
 • Czas trwania akcji:
  grudzień  2021r.